Serwis urzędu został stworzony zgodnie ze standardami W3C oraz WCAG2.1 w oparciu o mechanizmy ułatwiające osobom niepełnosprawnym dostęp do publikowanych treści.
Zgodność ze standardami
Serwis jest zgodny ze standardami W3C:
- HTML5
- WCAG 2.1 (Podwójne A)
Kompatybilność
Serwis jest w pełni rozpoznawalny przez programy czytające dla osób niewidomych Window-Eyes, JAWS czy NVDA.Obsługa serwisu możliwa jest zarówno przy pomocy klawiatury jak i myszki.
Wygląd
Serwis jest wyposażony w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące. Zmiana wielkości czcionki, zmiana kontrastu.Całość serwisu oparta jest na stylach CSS.
Skróty klawiaturowe
Serwis nie jest wyposażony w skróty klawiaturowe, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.
Koordynator ds. dostępności
Paulina Rzatkowska - Kilnar tel. 71 303 62 95 wew. 21
Wniosek o zapewnienie dostępności
Wniosek o zapewnienie dostępności PCPR
124 kB
Tekst ETR
Informacja o PCPR w języku łatwym do czytania
Informacja w Polskim Języku igowym (PJM)
Usługa wideotłumacza
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Oławie oferuje swoim wnioskodawcom oraz beneficjentom usługę wideotłumacza języka migowego.
Jak to zrobić?
Gdy wejdziesz do budynku PCPR przy ul. Kutrowskiego 31A w Oławie poszukaj pokoju numer 11 czyli punktu informacyjno-doradczego z dużą żółtą tabliczką nad drzwiami. Tam poinformuj pracowników, że potrzebujesz wideotłumacza. Na przykład możesz mieć przy sobie kartkę „Chciałbym skorzystać z wideotłumacza”. Trzeba będzie chwilę poczekać i zostanie uruchomiona usługa wideotłumacz.
Wideotłumacz w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Oławie dostępny jest od poniedziałku do piątku w godzinach do 8:00 do 15:00. W przypadku potrzeby wcześniejszego umówienia się lub skorzystania z wideotłumacza w innych godzinach prosimy o wcześniejsze uzgodnienia najlepiej pocztą elektroniczną na adres: punktinformacyjno-doradczy@pcpr-olawa.pl lub wysyłając wiadomość na numer tel. 501 978 936.